Domki nad morzem Słoneczna Zatoka w Sarbinowie

Słoneczna Zatoka w Sarbinowie
skarbnica wioski rybackiej chlopy p9rru1emgjeqp79elblcb8hm1c8ck6ilpl3elfzsw0

Skarbnica Wioski Rybackiej

Muzeum Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach zostało oddane do użytku w 2019 r. Jest to multimedialne muzeum prezentujące lokalne pamiątki oraz historię rybactwa. W budynku znajdują się pamiątki związane z tradycjami rybackimi, ekspozycje poświęcone Morzu Bałtyckiemu, ekologii oraz środowisku morskiemu.
 
WYJĄTKOWA LEKCJA HISTORII

W muzeum znajdują się dwie sale wystawowe – Sala Tradycji i Sala Rybacka. W pierwszej można podziwiać eksponaty z XIX i początku XX w. pochodzące głównie z darowizn mieszkańców wioski i dokumentujące codzienne życie z przełomu stuleci. Wśród eksponatów znajdują się m.in.: wafelnica z 1872 r., jednoosobowa ławka szkolna projektu W. Rettiga, toaletka z granitowym blatem, maszyna do szycia marki Singer z 1904 r., meble kuchenne i lodówka z ok. 1920 r. oraz inne sprzęty służące w kuchni i w gospodarstwie domowym.

W Sali Rybackiej została odtworzona przystań rybacka z repliką łodzi z Chłopów, w której można przeżyć symulowany rejs po Bałtyku w czasie burzy. Na lewej burcie stoi manekin ubrany w oryginalny strój rybaka z 1957 r., a obok w drewnianych skrzyniach do ryb prócz sieci znalazła się nieużywana obecnie szklana boja.

 

ZWIEDZANIE SKARBNICY

Muzeum Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach zaprasza od poniedziałku do soboty wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu zwiedzania pod numerem 572 102 615. Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego w kilkuosobowych grupach.

Informacje przedstawione na stronie mogą być nieaktualne w związku z chorobą koronawirusową (COVID-19). Potwierdź szczegóły u organizatorów.

Więcej informacji na stronie muzeum: https://skarbnicachlopy.pl/